Spor s VAKem Břeclav ve věci úhrady provozních ztrát

Do tohoto fóra můžete směřovat Vaše dotazy a připomínky na zastupitelstvo, radu nebo obecní úřad.

Spor s VAKem Břeclav ve věci úhrady provozních ztrát

Příspěvekod Josef Vaclavik » úte 09. čer 2015 9:40:28

Současný pane starosto,
v Novosedelských listech ( BŘEZEN 2015) je odstavec v článku s příznačným názvem Krátké zprávy z radnice. Ten se týká sporu a.s. Vodovody a kanalizace Břeclav a obcemi Novosedly a Nový Přerov ve věci úhrady provozních ztrát. Tento článek by jistě stál za širší rozvedení.
Mohl byste prozradit občanům, kolik dosud obec Novosedly stály právní služby v této kauze a do které účetní položky byly (budou) zahrnuty. Dále bych chtěl objasnit, co znamená věta " Obec tento krok učiní spolu s nabídkou vkladu ČOV a kanalizace do majetku a.s. VAK. " .Předpokládám, že tím krokem se rozumí mimosoudní vyrovnání. Žádám Vás, abyste tak učinil pokud možno v řeči čísel. Takové sdělení má pak větší výpovědní hodnotu.
Pak by mě zajímalo, kdo takto nevýhodně sepsanou smlouvu s a.s. VA Břeclav s dodatkem, že provozní ztráty bude platit obec (tehdy navrhovatel tvrdil formálním), podstoupil zastupitelstvu dvakrát po sobě ke schválení? Jestli se se jedná o jednu a tutéž osobu, která se měla největší měrou podílet, aby provoz nebyl ztrátový. A jestli byste se nemohl té osoby ( jinak tak učiním já sám osobně ) zeptat, jestli se jí to nezdá býti toto rozhodnutí pádným důvodem k vyvození zodpovědností stvrzené důstojným způsobem?
S pozdravem, Josef Václavík ml.

PS: Mé křestní jméno je Josef, nikoliv Pepík. A argument, že byla burčáková sezóna, neberu.
Josef Vaclavik
 
Příspěvky: 7
Registrován: stř 24. pro 2014 16:24:34

Re: Spor s VAKem Břeclav ve věci úhrady provozních ztrát

Příspěvekod Jaromír Mikuška » stř 10. čer 2015 20:36:10

Paradoxem je skutečnost, že současný starosta obce je zároveň i členem dozorčí rady společnosti Vodovody a kanalizace Břeclav, a.s.. Obě tyto funkce předurčují hájit zájmy té či oné organizace a chovat se jako správný hospodář.
Neměl by snad na jednu z funkcí rezignovat?
Jaromír Mikuška
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát 28. lis 2014 20:35:51
Bydliště: Novosedly

Re: Spor s VAKem Břeclav ve věci úhrady provozních ztrát

Příspěvekod Jaromír Mikuška » pát 17. črc 2015 17:40:27

Funkce v dozorčí radě uvedené organizace by neměla být placená, ale přesnou odpověď by ti měl dát přímo člověk zastávající tuto pozici. Je ovšem otázka, zda zaregistroval, že toto fórum vůbec existuje.
Jaromír Mikuška
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát 28. lis 2014 20:35:51
Bydliště: Novosedly


Zpět na Obec Novosedly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků

cron