Petice za odvolání starosty

Do tohoto fóra můžete směřovat Vaše dotazy a připomínky na zastupitelstvo, radu nebo obecní úřad.

Příspěvekod Miroslav Šobr » čtv 28. kvě 2015 11:27:14

Zdravím všechny, tak se mi doneslo, že v naší obci byla sepsána petice za odvolání starosty z jeho funkce. První otázka zní, zda ti dotyční mají v hlavě někoho jiného kdo by ho v případě odvolání nahradil. Podle mě musí opět vzejít starosta ze zvolených zastupitelů a tito dotyční mu přece dali hlasy. Tak je to trochu začarovaný kruh. A ještě by mě zajímalo, proč vůbec lidi kandidují do zastupitelstva obce Novosedly, když pak nechtějí funkci starosty v případě zvolení vykonávat. Přece musí počítat, že můžou být za starostu obce zvoleni. Nebo je v tom snad něco jiného? Možná by pomohla přímá volba starosty, tak jak to bylo v případě prezidenta ČR
Miroslav Šobr

Re: Petice za odvolání starosty

Příspěvekod Václav Hrůza III » čtv 28. kvě 2015 21:28:06

Petici beru jako hlas slušných občanů, kteří tímto dávají najevo, že se jim chování starosty nelíbí. Ostatní zřejmě toto chování tolerují. Obzvlášť mě udivuje chování některých členů KDU-ČSL, z jejichž středu starosta vzešel, že jako zastánci křesťanských hodnot stále tohoto starostu zřejmě podporují.
Václav Hrůza III

Příspěvekod Josef Vaclavik » úte 09. čer 2015 8:29:08

Ahoj Miroslave,
souhlasím s Tebou, že pokud někdo kandiduje do obecního zastupitelstva, měl by si být vědom toho, že by mohl být zvolen starostou. Obzvláště pokud dostal nejvyšší počet hlasů.
Volba starosty je vždy v kompetenci obecního zastupitelstva, nikoliv petičního výboru. Také s Tebou souhlasím, že přímá volba by vyřešila vše.
Josef Václavík ml.
Josef Vaclavik

Příspěvekod Josef Vaclavik » úte 09. čer 2015 9:04:51

Ahoj Václave,
cílem petice je, aby starostou byl vážený občan, za kterého se nemusíme stydět. Který k tomu přispívá svým chováním, jednáním a v neposlední řadě také prací, která nemusí být na první pohled vidět, ale je hodně důležitá. Měl by to být někdo, kdo je schopen a ochoten se rozvíjet. A pokud udělá chybu, měl by si za ní nést zodpovědnost.
Sám jsem také zvědav, jak se zachovají Ti, kteří kandidovali pod hlavičkou KDU-ČSL nebo Ti jež ho navrhli na kandidátku. Proto nepředbíhejme... Někdy se dá pravda vyjádřit i matematicky, ex post. Například v kolonce " Poskytnuté neinvestiční transfery ..." nám pak pomůže odhalit, proč někdo hlasoval tak či onak.

Josef Václavík ml.
Josef Vaclavik

Příspěvekod Josef Vaclavik » pon 27. črc 2015 20:21:38

Petice za odvolání starosty Františka Trefilíka podána !!!

Stalo se tak dnes ve 3 hodiny odpoledne. Spolu s peticí jsme v průvodním dopise požádali o její projednání na zasedání zastupitelstva naší obce. Chtěli bychom tímto poděkovat všem, co petici podesali i těm, co s námi souhlasí a nebojí se vyjádřit svoji podporu změně k lepšímu. Věřím, že rozhodnutí zastupitelů bude jednoznačným vzkazem pro všechny obyvatele obce Novosedly, že si pro ně přejí na starostenské pozici osobu dbalou společenských norem a zákonů naší země.
Petiční výbor: Anna Hrůzová, Jiřina Hofmannová a Josef Václavík ml.
Josef Vaclavik

Příspěvekod Franta 83 » úte 28. črc 2015 7:37:47

Dobrý den.Chtěl jsem se jen zeptat.Kolik podpisu musí petice obsahovat,aby se rada touto petici zaobírala.Děkuji.
Franta 83

Příspěvekod Jaromír Mikuška » úte 28. črc 2015 8:49:49

Zákon o obcích dává občanům obce právo, aby požadovali projednání určité záležitosti v oblasti samostatné působnosti radou obce nebo zastupitelstvem obce. Tato žádost o projednání určité záležitosti musí být podepsána nejméně 0,5 % občanů obce. V takovém případě ji rada obce musí projednat na svém zasedání nejpozději do 60 dnů a zastupitelstvo obce nejpozději do 90 dnů.
Jaromír Mikuška

Příspěvekod Miraz » úte 28. črc 2015 10:55:57

Miroslav Šobr píše:Zdravím všechny, tak se mi doneslo, že v naší obci byla sepsána petice za odvolání starosty z jeho funkce. První otázka zní, zda ti dotyční mají v hlavě někoho jiného kdo by ho v případě odvolání nahradil. Podle mě musí opět vzejít starosta ze zvolených zastupitelů a tito dotyční mu přece dali hlasy. Tak je to trochu začarovaný kruh. A ještě by mě zajímalo, proč vůbec lidi kandidují do zastupitelstva obce Novosedly, když pak nechtějí funkci starosty v případě zvolení vykonávat. Přece musí počítat, že můžou být za starostu obce zvoleni. Nebo je v tom snad něco jiného? Možná by pomohla přímá volba starosty, tak jak to bylo v případě prezidenta ČR

Nač mít někoho v hlavě kdo by vykonával funkci starosty? Je to prosté a jednoduché,občané nechtějí našeho starostu, tak vyjádřili svůj názor peticí, která je již podána jak jsem se dozvěděl. Bude to zajímavé jak se k tomuto svobodnému názoru občanů rada postaví. Nedivil bych se, kdyby byl tento návrh zamítnut, tak jak to bývá s peticemi. V peticích se pouze poukáže na nějaký problém,který se zmedializuje, chvilku se o něm mluví a buď se tento problém vyřeší nebo ne.Z doslechu vím, že plno lidí tuto petici chtělo podepsat ale nepodepsalo!!! Proč petici nepodepsali ? Aby si neudělali nějaký problém i když souhlasí se změnou starosty. Upřímně bych byl rád, kdyby tam byl někdo jiný, třeba by jsme nebyli konečně pro smích ostatním vesnicím díky nedávným událostem,které se tu odehrály. Bohužel svoboda názoru bývá potrestána i když máme na svůj názor právo.

''Jediné, co zlu stačí k vítězství, je, aby dobří lidé zůstali pasivní.''
Edmund Burke
Miraz

Příspěvekod Miraz » úte 28. črc 2015 11:22:49

Miroslav Zeman ml.
Miraz

Příspěvekod hamros » stř 29. črc 2015 19:22:56

Zdravím,
Jen to trochu napravím.
Pokud petiční výbor požadoval projednání jejich petice zastupitelstvem obce, rada nemá na výběr a nemůže tedy nic "zamést pod koberec". Nezbyde jí, než tuto záležitost zastupitelstvu posunout k posouzení a vyjádření se k celé věci. Dále, má obec povinnost do 30-ti dnů podatele petice vyrozumět jakým způsobem bylo s peticí naloženo. Toliko ze zákona o obcích a zákona petičního...
hamros

Další

Zpět na Obec Novosedly