Čistota v obci

Do tohoto fóra můžete směřovat Vaše dotazy a připomínky na zastupitelstvo, radu nebo obecní úřad.

Čistota v obci

Příspěvekod AnnaHruzova » pon 23. bře 2015 21:23:55

Po několikerých stížnostech na znečistěné veřejné prostranství psími exkrementy navrhuji (jak už jsem jednou jako zastupitelka učinila), aby majitelé psů při placení poplatku za psa, dostali několik pytlíků na jejich odklízení. Alespoň by byl poplatek za psa k něčemu konkrétnímu využitý. Nepamatuji si ze svého mládí, že bychom si tak museli dávat pozor na to kam šlapeme, kde se děti skulí do trávy a co nám hyzdí upravené zahrádky. Ano, také pobíhali psi po vesnici, ale nikdo je cíleně v obci nevenčil!
AnnaHruzova
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22. bře 2015 21:20:23

Re: Čistota v obci

Příspěvekod Franta 83 » pon 27. črc 2015 12:01:26

To by byl dobrý nápad,ale myslím si že neučiný.Bydlím v obci 5 let a bydlím v zelené bytovce.Okna mám směrem k pitrum a vidím každy den jak lidi chodí okolo zelené i červené bytovky venčit své milačky.Ale ještě ani jednou jsem neviděl někoho sebrat vykal po svém milačkovi.Je to tak těžké??Když jsem vyrustal s rodiči v Drnholci,tak jsme měli psa od dětství a bydleli jsme také v bytovce,,konkrétně ulice Hrušovanská.Ale nestalo se že by jsme po psovi ten vykal nesebrali,to by nás otec rožkubl vejpul.Byla to prostě automatika a takhle to dělali celé bytovky !!!Proč to dnes nejde okolo bytovek v krásné obci Novosedlý.Jsou dnes lidi pohodlní či co ???Není to nic těžkého.Myslím si že když se pár lidi zamyslí a budou po pejskách vykali sbírat do sačku,tak to třeba trkne i ostatní.Mám dceru 4.Roky a není měsíc co měsíc aby nedošla s prominutím s hovnem jak Brno na botě,a v létě když běha bos bohužel i na noze .... :((A to není jen naša mala.Chodím před barak kouřit a mnohokrát jsem vyděl jak spolubydlíci otírají boty o kousek zeleně před bytovkami a přítom utoho líta jedno sprosté slovo za druhým.Jednou my to nedalo a par lidi jsem z okna okřik ale vždy na mně hleděli co jsi to vlastně dovoluji jim cokoli říct a upozornovat je.Po pár upozornění jsem to vzdal.Nerad bych pak zasklival třeba okna.Jen doufám že se tato situace kterou mam denodeně na očích alespon trochu zlepší.Zdravím všechny pejskaře.F.S.
Franta 83
 
Příspěvky: 4
Registrován: pon 27. črc 2015 10:33:33

Re: Čistota v obci

Příspěvekod LenkaK » úte 03. lis 2015 14:52:50

Zajímalo by mě,jak dlouho bude tolerovám nepořádek pana Kaisera (občerstvení) u sokolovny ?? Viděla jsem,že na katastrálních mapách je jeho "občerstvení" na obecním pozemku.Platí obci nájem...? Jistě je to fajn si přivydělat nějakou tu korunu a my jsme rádi,že se můžeme při fotbalových zápasech občerstvit.Buď mu přáno.Ale když už provozuje toto občersvení,bylo by úctihodné se o něj také starat a ne jen těžit...Vypadá to tam,jak liščí doupě a nadále to chátrá,nehledě na to,že se tam po večerech scházejí všelijací lidé a pokračují v rostoucím nepořádku..Pytle s odpadem,nebo jen otevřené krabice s odpadem se vesele válejí klidně i 14 dní u tohoto občerstvení,než si na ně někdo vzpomene a vítr rozfouká co druzí nestihli uklidit..papírky,kelímky,sklo a další odpad se válí po našich zahradách a po hřišti a jeho okolí.Jistě to není zásluha jen pana Kaisera.Vím,že i druží si toho tam nevaží,ale je to počátek toho všeho dění.Bylo by na čase s tím již něco dělat..Opravit,ohradit aby tam nikdo nemohl vysedávat pokud je zavřeno(nemá tam co dělat) a v první řadě hned po skončení zápasů a dalších akcí zde pořádaných uklidit a nečekat 14 dní !!!Přece tam chodí i naše děti si hrát na hřiště a to sklo věčně rozbité na silnici u posezení..Nehledě na to,že tam máme vjezd do zahrady a každý měsíc musíme nejprve pozametat silnici,aby jsme se domů dostali bez propíchaných pneumatik. Jistě budeme rádi,když nadále zůstane občerstvení ku prospěchu všech,ale trošku se nad tím zamyslet.
LenkaK
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 03. lis 2015 14:08:50

Re: Čistota v obci

Příspěvekod Jaromír Mikuška » stř 04. lis 2015 7:52:39

LenkaK píše:Zajímalo by mě,jak dlouho bude tolerovám nepořádek pana Kaisera (občerstvení) u sokolovny ?? Viděla jsem,že na katastrálních mapách je jeho "občerstvení" na obecním pozemku.Platí obci nájem...? Jistě je to fajn si přivydělat nějakou tu korunu a my jsme rádi,že se můžeme při fotbalových zápasech občerstvit.Buď mu přáno.Ale když už provozuje toto občersvení,bylo by úctihodné se o něj také starat a ne jen těžit...Vypadá to tam,jak liščí doupě a nadále to chátrá,nehledě na to,že se tam po večerech scházejí všelijací lidé a pokračují v rostoucím nepořádku..Pytle s odpadem,nebo jen otevřené krabice s odpadem se vesele válejí klidně i 14 dní u tohoto občerstvení,než si na ně někdo vzpomene a vítr rozfouká co druzí nestihli uklidit..papírky,kelímky,sklo a další odpad se válí po našich zahradách a po hřišti a jeho okolí.Jistě to není zásluha jen pana Kaisera.Vím,že i druží si toho tam nevaží,ale je to počátek toho všeho dění.Bylo by na čase s tím již něco dělat..Opravit,ohradit aby tam nikdo nemohl vysedávat pokud je zavřeno(nemá tam co dělat) a v první řadě hned po skončení zápasů a dalších akcí zde pořádaných uklidit a nečekat 14 dní !!!Přece tam chodí i naše děti si hrát na hřiště a to sklo věčně rozbité na silnici u posezení..Nehledě na to,že tam máme vjezd do zahrady a každý měsíc musíme nejprve pozametat silnici,aby jsme se domů dostali bez propíchaných pneumatik. Jistě budeme rádi,když nadále zůstane občerstvení ku prospěchu všech,ale trošku se nad tím zamyslet.


Ahoj Lenko.
Na zmiňované "občerstvení" opravdu existuje dohoda o pronájmu části pozemku p.č. 2294/17 k provozování hostinské činnosti mezi Obcí Novosedly a Pavlou Kaiserovou, která byla podepsána 1.5.2008 tehdejším starostou obce po řádném schválení obecní radou. V uvedené dohodě se nájemce zavazuje mimo jiné i k dodržování čistoty, pořádku a klidu.
Na nejbližším jednání obecní rady (v pátek 6.11.2015) se tvým příspěvkem budeme zabývat a v co nejkratší době se budeme snažit sjednat nápravu.
Děkujeme za připomínku.
Jaromír Mikuška
 
Příspěvky: 27
Registrován: pát 28. lis 2014 20:35:51
Bydliště: Novosedly

Re: Čistota v obci

Příspěvekod AnnaHruzova » úte 16. úno 2016 22:10:29

Navrhuji, aby pořadatelé akcí na radnici měli povinnost umisťovat před radnici alespoň tři popelníky. Někde by na obci ještě mohly být.
V neděli po plese byl chodník samý vajgl.

Znovu apeluji na to, aby obec nakoupila pytlíky na psí exkrementy a dávala je majitelům psů při placení poplatku. Snad by je trklo, že mají po svých miláčcích uklízet. Jestli se jim to ekluje, ať si potom psa nepořizují nebo ho mají na dvoře. Mám dost jiné práce, než uklízet po psech kolem domu.
Navrhuji, aby bylo zakázáno venčit psy ve středu obce, i kdyby po psovi majitelé uklízeli. Setkala jsem se s tím, že jsou vyhrazeny prostory pro venčení psů a samozřejmě tam po nich také majitelé uklízí.
AnnaHruzova
 
Příspěvky: 4
Registrován: ned 22. bře 2015 21:20:23

Re: Čistota v obci

Příspěvekod Adam Hruza » pon 07. bře 2016 21:02:00

Bereme na vědomí.

Pořadatelé po plese vajgle uklidili, nebylo to hned z rána, ale během neděle uklizeno. Nicméně do budoucna se budeme snažit vyřešit.

Psí exkrementy budeme také řešit.
Adam Hruza
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 01. pro 2014 20:07:06
Bydliště: Novosedly


Zpět na Obec Novosedly

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron