Stránka 1 z 1

Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: sob 13. pro 2014 21:35:58
od Ladislav Krivjansky
„To musel vymyslet nějaký inženýr“…

…pravil můj nebohý švagr, elektroinženýr vždy, když viděl nějakou ptákovinu, zmršilost či nepodarek. Stejné pocity mám, podívám li se na rýsující se parkoviště u naší Jednoty.
Za prvé - zmizel kousek zeleně a dva vzrostlé stromy v centru obce.
Za druhé – není dostatečně velké parkoviště již naproti? (Trhovci zde nejsou každý den.)
Za třetí – z úrovně parkoviště bude následovat schod na chodník. Pokud zákazník nezacouvá na parkoviště, bude stejně nakládat z vozovky (bezpečnost!). Pokud půjde řidič a posádka do modlitebny, další schod.
Za čtvrté – otrocké dodržení přímek chodníku od obchodu kolem modlitebny k chodníku kolem komunikace a tím vzniklý „zub“. Přece víme, že chodec najde vždy optimální stopu a projektantovi ukáže jeho omyl. Oku lahodící zakřivení by bylo pracné, že?
Za páté – otázka budoucího umístění odpadových kontejnerů. Počítá se s jejich optickým odstíněním např. keři? . Místa je málo!
Za šesté - byl stanoven termín dokončení? Mám dojem, že objednaný místní řidič, jeho "UNCO" a "rychlá rota" už by to měli hotové.
Za sedmé - všechna ale čest Jednotě za rekonstrukci prodejny.

Shrnutí: Nenaběhli naši konšelé Jednotě na lopatu?

Re: Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: ned 14. pro 2014 12:50:58
od Stanislav Holub
Musim souhlasit s p. Krivjanskym. Jak nekdo mohl povolotit takovou volovinu na temer nejrusnejsim miste v obci kdyz parkoviste je naproti?

Re: Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: úte 16. pro 2014 11:15:35
od Adam Hruza
Dobrý den pánové,

mohu se vyjádřit jen k několika bodům. Dva stromy co jednota nechala pokácet, nahradily čtyři menší stromy, které jsou již nyní vysazené na dětském hřišti. Do modlitebny i do jednoty bude bezbariérový přístup.
Rychlost pracovního nasazení se nám také moc nelíbí. Při posledním kontrolním dni bylo domluveno, že práce budou dokončeny co nejdříve. Myslím, že se to již na tempu pracovníků projevilo.

Předpokládám, že nové parkoviště nezůstane bez využití, a bude tak ku prospěchu občanů/řidičů.

Re: Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: úte 16. pro 2014 16:14:48
od Ladislav Krivjansky
Děkuji za částečnou odpověď, další otázky zůstávají.

Re: Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: pát 19. pro 2014 20:16:49
od Jaromír Mikuška
V minulém volebním období jsem patřil mezi ty konšele, kteří opravdu „Jednotě“ naběhli na lopatu. Doufal jsem, že se k ožehavému tématu vyjádří i současní radní, kteří byli přítomni jednání o tomto projektu. Zatím však marně.

Na naši obranu musím napsat, že první návrh ze strany „Jednoty“ byl ještě daleko velkolepější, připomínající parkoviště u nákupních center velkých měst. Pro nás byl však nepřípustný a navrhovatel přišel s novým projektem, který jsem se osobně ještě snažil upravit tak, aby bylo parkoviště minimalizováno a okolní nově budované chodníky byly bezbariérové a byla zachována co největší část zeleně. Proč tento můj návrh nebyl nakonec realizován, musí odpovědět někdo jiný.

Otázkou umístění odpadových kontejnerů jsme se také zabývali a odsouhlasili si jejich umístění vedle vjezdu do dvora „Jednoty“ v místě současné zastaralé zeleně. Kontejnery by tak nebyly dominantou u vchodu do obchodu, ale byly by všechny „uklizeny“ v přímé blízkosti nakupujících a dobré obslužnosti při jejich vývozu. Bohužel noví a staronoví konšelé se rozhodli jinak, a kde by mohly být nakonec umístěny, se můžete dočíst v zápise z jednání zastupitelstva http://www.novosedlynamorave.cz/user-fi ... 1.2014.pdf

Celá tato akce je financována z prostředků Jednoty.

Re: Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: úte 13. led 2015 10:03:46
od Vyhnak M
Uvidíme kdo bude prvním "nešikou" ,co vyzkouší výšku onoho "super schodu" :-(

Re: Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: pát 16. led 2015 10:31:13
od Stanislav Holub
Bude u chodniku pred motlitebnou namontovano zabradli? Je tam docela vysoky schod

Re: Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: pát 30. led 2015 10:03:52
od Vyhnak M
Bylo by to "na kole" v noci nebezpečné , že Staňo ? :D

Re: Nové parkoviště u Jednoty

PříspěvekNapsal: stř 10. úno 2016 18:57:27
od Stanislav Holub
Martine, po chodniku se nejezdi :)