Svoz odpadu

Do tohoto fóra můžete směřovat Vaše dotazy a připomínky na zastupitelstvo, radu nebo obecní úřad.

Re: Svoz odpadu

Příspěvekod IvanaČernošová » čtv 15. led 2015 17:46:23

Při zjištění, že budeme platit méně za svoz odpadu jsem zajásala, to jsem ovšem netušila, že směsný odpad bude vyvážen pouze jednou za tři týdny. Dneska jsem to probrala s mnoha naštvanými spoluobčany. Už 14 dní bylo hraničních, to jsem zvědavá kde budeme skladovat odpad, který se nám již po 14 dnech do popelnice nevleze. Lze tedy zvýšit počet popelnic na domácnost? Čtyřčlenná rodina rovná se 1 popelnice?
IvanaČernošová

Příspěvekod IvanaČernošová » pát 16. led 2015 7:07:38

Nevím, kdo zhodnotil, že v zimních a jarních měsících je méně odpadu a stačí svoz jednou za 3 týdny. Dnes jsem projela vesnici a většině lidí popelnice přetékaly odpadem.
IvanaČernošová

Příspěvekod Stanislav Holub » pát 16. led 2015 10:20:49

Kdyz jsme u te COVky. Co takle zkontrolovat a ucpat lidem napojeni destove vody na tuto kanalizaci? nesnizily by se potom naklady a nezlepsilo by se cisteni vody? A s tim olejem. No nevim. Usmazim si rizek a budu nekde skladovat v petce smrdlavy olej? Protoze s tou trochou urcite ke kontejneru nepobezim
Stanislav Holub

Příspěvekod Stanislav Holub » pát 16. led 2015 10:27:36

Ivy, myslim ze na kazdeho obcana je jedna popelnice. To znamena 4 osoby, 4 popelnice. Odpady prece take patime na osobu na za popelnici. A svoz jednou za 3 tydny se mi nelibi, jestli je to pravda. Poctive tridime a popelnice na komunal nam vystaci na 2 tydny.
Stanislav Holub

Příspěvekod IvanaČernošová » sob 17. led 2015 15:15:36

My taky vyjdeme tak 14 dní, ale je to teď asi novinka ve více vesnicích. STKO si asi řeklo, že za méně peněz méně muziky. Jak jsem se dívala na rozpis svozu, tak od listopadu do dubna bude jednou za 3 týdny a od května do října jednou za 14 dní. Alespoň, že v létě nechají těch 14 dní.
IvanaČernošová

Příspěvekod Adam Hruza » ned 18. led 2015 12:25:45

Ahojte,
o termínech svozu odpadů rozhodla rada obce. Pro někoho možná nešťastně. S vámi oběma jsem o tomto hovořil osobně.
Z STKO jsme obdrželi analýzu produkce odpadů, kde je vidět klesající tendence produkce TKO. Také víte, že naše obec byla odměněna za 2. místo v soutěži "My třídíme nejlépe" v kategorii obcí do 2000 obyvatel v rámci JmK.
Ke snížení četnosti svozu jsme se tedy uchýlili z důvodu nižší produkce TKO a z důvodu snahy přimět, ty kteří netřídí, aby třídili nebo třídili lépe.
Čas ukáže.

V naší domácnosti - 3 dospělí + 1x za měsíc návštěva mladých s dětmi - a TKO vyvážíme jednou za 6 týdnů.

Termíny svozů jsem dal již na webové stránky obce + další informace, postupně budu doplňovat.

http://www.novosedlynamorave.cz/stranka/odpady.html
Adam Hruza

Příspěvekod IvanaČernošová » úte 20. led 2015 18:36:46

Podle diskuze s ostatními občany si myslím, že většina rodin prostě nevyjde, někteří teď v zimě ukládají do popelnice popel, mladé rodiny zase papírové plínky, naše rodina i když třídíme prostě vyjde jen 14 dní. Už jsem slyšela názor, že budou někteří odpadky pálit v kotlech a to určitě nebude žádným přínosem pro naši obec. Taky jsem se zatím nikde nedozvěděla, jestli můžeme mít jako rodina 2 popelnice. Děkuji za odpověď.
IvanaČernošová

Příspěvekod Jaromír Mikuška » pát 23. led 2015 14:22:00

Podle dostupných informací máme ze zákona právo mít neomezený počet nádob na směsný odpad.
Také vyjadřuji nesouhlas k novému systému vývozu TKO. Člověk, který doposud netřídil, třídit nezačne, spíše bude odpad opravdu spalovat nebo bude tvořit černé skládky a to je krok zpět.
Jaromír Mikuška

Příspěvekod Vyhnak M » úte 27. led 2015 16:27:25

Za mě taky nedořešeno, vozím odpad v pytlech do firemních popelnic do Brna , které jsou poloprázdné :-(
Vyhnak M

Příspěvekod Adam Hruza » stř 28. led 2015 10:49:08

Popelnic můžete mít doma, jak je libo.
Postup přihlášení nové popelnice je:
Zavolat na stko - pí. Kučerová (519 511 456) s tím, že chcete přihlásit novou popelnici.
V den svozu dát novou popelnici ven s papírem, kde bude uvedeno jméno, adresa přihlašovatele a uvedeno, že se jedná o novou popelnici k přidělení nového kódu - případně mě paní Kučerová doplní.
Adam Hruza

PředchozíDalší

Zpět na Obec Novosedly